Twitter Takipçi Sayısını Arttırma Taktikleri

Twitter Takipçi Sayısını Arttırma Taktikleri

Twitter Takipçi Sayısını Attırma Taktikleri

Twitter, gerek marka gerek kullanıcılar açısından güçlü bağ yaratmış ve sevilen sosyal platformlardan biri haline gelmiş platformdur. Kolayca ve hızlı bir şekilde takipçi arttırabilmek amacı ile olsa da yalnızca takipçi sayısı ile güçlü durmuş bir profil başarıyı yakalayamaz. Twitterde sizi okuyan, size yanıtlar veren gerçek takipçi isterseniz . Bunun nedenine ise gelecek olursak twitterde ki bu başarı, takipçileriniz ve sizin aranızdaki kurulmuş olan diyoloğa bağlıdır. Takipçi arttırma maddelerine geçmeden önce bahsedilebileceğimiz bir başka husus ise, takipçi arttırabilmek adına her seçeneğin ve yolun aynı anda denenmemesidir. Bu bakımdan profilinizin kullanıcılar tarafınca daha güçlü görünebilmesi için belirli bir zaman geçmesi gerektiğini bilmelisiniz. Şimdi gelelim twitter takipçi sayısını arttırma taktikleri kısmına.

Sıklıkla Tweet Atın Fakat Bu Tweetlerinizi Art Arda Olmamalıdır

Profilinizi canlı tutabilmeniz için sıklıkla tweet atmanız önemlidir. Fakat bu tweetler, peş peşe denilebilecek kadar arttığı vakit, insanların sizi takipten çıkarması olasıdır. Bununla beraber bir hikayeniz var ise flood yaparak tweet zinciri oluşurmalısınız. Çünkü flood yapmak, dünyaca popüler olan twitterde oldukça sevilmektedir. Öyle ki; twitter’in ilk zamanlarında kullanıcılar, floodları manuel bir şekilde yapmak zorunda kalıyordu. Bu ilgiye karşın twitter flood yapmayı kolaylaştıran ‘Tweetstorm’ özelliğini yayınlamıştı.

Anahtar Kelimeler İle Arama Yaparak İletişime Geçmelisiniz

Markanızın isimleri veya sloganı gibi anahtar seçmeniz gerekmektedir. Tweetter akışı içerisinde kimlerin anahtar kelime kullandığı, kimlerin neler anlattığına bakmalısınız. Bu araştırmalar size nasıl göründüğünüz ile ilgili fikirler verebileceği fırsatlar oluşturacaktır. İyi yorumlar gördüğünüz zaman ise teşekkür etmek veya herhangi bir sorundan şikayet edildiği vakit çözüm önerileri sunmaktadır. Aynı zamanda iletişime açık ve ulaşılabilir olunması sizlere takip kazandırmaktadır.

Paylaşmış Olduğunuz İçerikleri Değiştirmelisiniz

Twitter, çeşitliliği sevmektedir. Bu bakımdan yakalamış olduğunuz ses tonları başarılı olsa da arada bu içerik türlerinizi değiştirerek insanları şaşırtmalısınız. Bunu bir örnekle açıklamak gerekir ise; Cuma gününün stok görselleri ile paylaşım yapılması yerine şirketinizden bir kare paylaşmanız gerekmektedir. Bu bakımdan insanların merak etmiş olabileceği yanlarınızı keşefederek bunu insanların görebilmelerine izin vermelisiniz. Bu noktada önemli olan insanların sizi takipten çıkarması değil, ne paylaşacağınıza dair merak edilenleri canlı tutmalısınız.

En İyi Tweetlerinizi Pinlemelisiniz

Kendinizi en iyi şekilde ifade etmiş olduğunuz tweetinizi veya en sevilen tweetinizi profilinize sabitlemelisiniz. Profilinize ziyaret etmiş olan kişilerin, sabitlenmiş tweetinize göre karar verebilme ve bu tweet sayesinde sizi takip etmesi olasıdır. Bu hususta unutmamanız gereken şey, pinli tweetinizi sürekli bir şekilde sabit tutmamanız gerekmektedir. Uzun yıllar boyu aynı tweet, pinli şekilde orada durduğu vakit profil sayfanızı görmekte olan kullanıcılar açısından oldukça sıkıntı verici bir görüntü oluşturacaktır.

Doğal Tweetler Atmalısınız

Bir markanızın olması, duruşunuzun olmasına zemin hazırlamaktadır. Fakat bu duruş, insani ve doğal bir süreç içerisinde ilerlemelidir. Elbette ki yalnızca reklam tweetleri ile bu süreç izlenmez. Otomatik tweetler ve bot hesaplar, twitterde her ne kadar yaygın olsa da bu takipçi kazandıran strateji kapsamında değildir. Kitleleriniz, karşılarında bir marka olduğunuzu bilseler dahi insanlar ile iletişim kurduğunuzu hissetmeleri önemlidir. Böylelikle insanlar, markanız ile samimi ilişkiler kurabilmektedir. Doğal davranmak tüm platformlar açısından önemli olabilmektedir fakat twitterde takipçi arttırabilmek amacı ile belki de en fazla dikkat etmeniz gereken hususlardan birisi de budur.

Etiketlerden Yararlanılması Takipçi Sayınızda Artışa Neden Olacak

Etiketler, dünyaca ünlü twetter platformunda yoğun bir şekilde tartışıldığı bir yerdir. Aynı zamanda etiketler, bu tür mecralarda takibin yapıldığı bir yerdir. İnsanların etiketlere tıklaması halinde yapmış oldukları aramalarda doğru zaman ve doğru yerde olunması sizlere yeni takipçileri kazandırması olasıdır.

Takip Etmekten Çekinmeyin

Twitter de birden fazla takipçi edinmek isteyip te sizin kimseyi takip etmemeniz sağlıklı bir strateji olmayacaktır. Çünkü, twitter, iletişim kuruldukça genişleyen ve karşılıklı iletişime dayanan bir mecradır. Markanız ile ilgilenebilecek olan kişileri , markanızdan söz eden insanları çalışanlarınızı bu bakımdan takip etmekten çekinmemelisiniz. Yalnızca takip etmekle kalmayarak onların da mentionlarına dahil olmanız ve akabinde belirli markaların tweetlerine yorum yapmanız dikkat çekici boyuta ulaşarak size twitterde takipçi kazandıracaktır.

Retweetlenecek Tweetlerin Atılması Önemli

Retweetler, sizi takip etmemiş olan kişilere ulaşabilmeniz açısından önemli bir seçenektir. Bu kapsamda daha çok takipçi kazanabilmeniz için insanların sizi retweetleyebileceği uzunluk ve içerikte tweetler atmanız önemli olmaktadır.

Yukarıda sizlere twitter takipçi sayısını arttırma taktikleri kapsamında izleyebileceğiniz yolları kısaca anlatmaya çalıştık . Sizler de bu adımları uygulayarak fenaomen haline gelebilirsiniz.

ucuz smm panel, smm panel, türkiyenin en uygun smm paneli, organik takipçi, beğeni paketleri, takipçi satın al, beğeni satın al, izlenme satın al, yorum, yorum beğeni satın al, instagram paneli, opmedya, smm panel sağlayıcı

3 Dakika Önce